Dla zakupów do 1500zł możesz też całkowicie bezkosztowo odroczyć płatność na 30 dni z TWISTO.
Badania wchodzące w skład pakietu pozwalają na analizę predyspozycji genetycznych do nietolerancji pokarmowych określonych składników diety: glutenu, laktozy i fruktozy w ramach jednego testu i pojedynczego pobrania materiału.
Wyniki badania pozwalają na ustalenie źródła zgłaszanych przez pacjenta dolegliwości, a także na opracowanie spersonalizowanej, dostosowanej do uwarunkowań genetycznych diety z wykluczeniem określonych składników pokarmowych.
W skład pakietu wchodzą:
badanie oceniające genetyczne predyspozycje do rozwoju celiakii, obejmujące analizę trzech alleli kodujących podjednostki układu zgodności tkankowej MHC (u człowieka nazywanego kompleksem HLA), o udowodnionym związku z pełnoobjawową celiakią. Badanie zalecane jest przede wszystkim w celu wykluczenia choroby u pacjentów z objawami sugerującymi celiakię- negatywny wynik pozwala ją wykluczyć z 99% prawdopodobieństwem.
badanie nietolerancji laktozy typu dorosłego, na podstawie analizy polimorfizmu C-13910T w genie kodującym laktazę (enzym rozkładający laktozę). U nosicieli określonych wariantów genetycznych dochodzi do spadku produkcji enzymu, a tym samym do obniżenia zdolności organizmu do trawienia laktozy. Dolegliwości towarzyszące nietolerancji laktozy mogą pogłębiać się wraz z wiekiem chorego.
badanie w kierunku fruktozemii wrodzonej, na podstawie analizy mutacji A150P i A175D w genie kodującym aldolazę B (enzym rozkładający fruktozę). Choć u nosicieli niekorzystnych wariantów genetycznych nietolerancja fruktozy jest wrodzona, to może ona pozostać przez długi czas niewykryta, np. na skutek niechęci do spożywania owoców przez dzieci.
Wykonanie badania jest zalecane przede wszystkim:
dla osób zgłaszających objawy sugerujące nietolerancje pokarmowe lub inne nieswoiste dolegliwości ze strony układu pokarmowego,
dla osób świadomie planujących dietę, opartą na indywidualnych predyspozycjach genetycznych,
dla osób, które zastanawiają się nad wykluczeniem glutenu, laktozy lub fruktozy ze swojej diety.
Badanie jest dostępne w wygodnej formie wysyłkowej, a materiał, którym jest wymaz z wewnętrznej strony policzka można pobrać samodzielnie w warunkach domowych, za pomocą specjalnego zestawu.
Hemochromatoza pierwotna jest chorobą genetyczną, w której dochodzi do nadmiernego wchłaniania żelaza w jelitach i odkładania jego nadmiaru w narządach, co może prowadzić do ich stopniowego uszkodzenia i niewydolności.
Hemochromatoza jest chorobą wywołaną nadmiernym wchłanianiem żelaza przewodu pokarmowego i jego gromadzeniem w narządach (wątrobie, trzustce, sercu, stawach) i innych tkankach.
Badanie w kierunku hemochromatozy dedykowane jest dla:
osób, u których w rodzinie występowały przypadki mutacji…
osób, które uzyskały podwyższony wynik bilirubiny we krwi, przy prawidłowym poziomie innych parametrów prób wątrobowych (ALT, AST, GGTP),
diagnozowanych w kierunku chorób wątroby,
osób, które mają objawy żółtaczki,
osób, które mają w rodzinie stwierdzone przypadki…
Badanie pozwala na analizę genetycznych predyspozycji do nietolerancji laktozy, na podstawie badania mutacji C-13910T w genie kodującym laktazę. Wyniki badania mogą być wykorzystane do opracowania spersonalizowanej diety, wykluczającej produkty zawierające laktozę, w celu zminimalizowania odczuwanych…
HIV1/2, HCV, HBV badanie przesiewowe metodą analizy kwasów nukleinowych (NAT). Badanie przesiewowe, wykonywane metodą analizy kwasów nukleinowych (NAT), w kierunku HIV1/2, HCV i HBV jest testem diagnostycznym, stosowanym w celu jakościowego oznaczenia obecności materiału genetycznego (RNA) ludzkiego wirusa niedoboru odporności typu 1 i 2 (HIV), RNA wirusa zapalenia wątroby typu C (HCV) oraz DNA wirusa zapalenia wątroby typu B (HBV) w materiale biologicznym pobranym od pacjenta.
HCV RNA met. real time RT- PCR, jakościowo. Jakościowe oznaczenie kwasu rybonukleinowego (RNA) wirusa zapalenie wątroby typu C (HCV) w krwi, stosowane dla identyfikacji aktywnego zakażenia HCV oraz dla określenia powodzenia terapii lekami antywirusowymi.
HCV RNA met. real time RT- PCR, ilościowo. Oznaczenie ilości kopii kwasu rybonukleinowego (RNA) wirusa zapalenie wątroby typu C (HCV) w krwi, przydatne dla ustalenie poziomu wiremii.
HBV DNA met. real time PCR, jakościowo. Jakościowe oznaczenie kwasu dezoksyrybonukleinowego (DNA) wirusa zapalenia wątroby typu B (HBV) w krwi, stosowane głównie w rozpoznawaniu przebiegającego WZW B.
HBV DNA met. real time PCR, ilościowo. Ilościowe oznaczenie kwasu dezoksyrybonukleinowego (DNA) wirusa zapalenia wątroby typu B (HBV) w krwi, stosowane w monitorowaniu leczenia przeciwwirusowego.
Nietolerancja laktozy jest bardzo popularnie występującym schorzeniem dającym objawy ze strony przewodu pokarmowego. Na skutek zupełnego braku lub niewystarczającego poziomu laktazy dochodzi do niewłaściwego rozkładu tzw. cukru mlecznego. O tym, jakie są przyczyny i objawy nietolerancji laktozy, w jaki sposób diagnozuje się nietolerancję laktozy oraz czego należy unikać mając stwierdzoną nietolerancję laktozy, przeczytasz w poniższym artykule.
Wskaż punkt pobrań, który znajduje się w najbardziej dogodnej dla Ciebie lokalizacji, abyśmy mogli odpowiednio dopasować naszą ofertę do twoich oczekiwań.