Czy zagraża mi rak szyjki macicy? #BliżejDiagnostyki - weź udział w naszym webinarze

Rak szyjki macicy to jeden z najpowszechniejszych nowotworów występujących u kobiet na świecie. Można go jednak wykryć bardzo wcześnie, wtedy staje się w pełni wyleczalny. Jego profilaktyka jest dostępna i stosunkowo prosta, ważne by kobiety regularnie wykonywały badania cytologiczne.

  • Co wywołuje raka szyjki macicy?
  • Jakie są jego objawy?
  • Kto jest szczególnie narażony?
  • Czy da się wyleczyć z raka szyjki macicy?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania udzielimy w drugim bezpłatnym webinarzeCzy zagraża mi rak szyjki macicy?„. odbędzie się on 26.01.2023 r. (czwartek) o godzinie 11:00, na naszym Facebooku. Na państwa pytania odpowiadać będą nasi eksperci:

  • Anna Piotrowska-Mietelska – ekspert z zakresu genetyki i diagnostyki molekularnej
  • Iwona Bisaga – zastępca Kierownika Pracowni Cytologii Ginekologicznej i Ogólnej
  • dr. n. med. Tomasz Anyszek – lekarz internista i specjalista diagnostyki laboratoryjnej

Zachęcamy do udziału w webinarze i zadawania pytań ekspertom!

Zachęcamy również do obejrzenia zapisu z poprzedniego webinaru na naszym YouTube

Polecane artykuły

Rak endometrium - objawy, przyczyny, badania genetyczne

Rak endometrium to częsty nowotwór złośliwy żeńskiego narządu rodnego. Rozwija się on w błonie śluzowej trzonu macicy, zwanej endometrium. Jest ona podatna na zmiany poziomu hormonów płciowych, takich jak progesteron i estrogeny. Ich zmienne stężenia powodują na przemian złuszczanie się i rozrost endometrium w zależności od fazy cyklu miesiączkowego. To właśnie jego komórki są przyczyną wystąpienia raka trzonu macicy. O tym, czym dokładnie jest rak endometrium, jakie są jego przyczyny oraz jak można go wykryć, przeczytasz w poniższym artykule.

Czytaj dalej

Rak jądra - objawy, diagnostyka i profilaktyka

Listopad  to miesiąc, w którym okazujemy solidarność z mężczyznami chorującymi na raka prostaty lub raka jądra. To właśnie na ten miesiąc przypada kampania “Movember” mająca na celu szerzenie świadomości na temat profilaktyki przeciwnowotworowej i popularyzację wiedzy dotyczącej onkologicznych badań profilaktycznych,  pozwalających na ocenę predyspozycji do zachorowania na raka jądra lub raka prostaty.

Czytaj dalej

Rak jelita grubego- czy masz zwiększone predyspozycje do zachorowania?

Rak jelita grubego to podstępna choroba, która może toczyć się w organizmie przez wiele lat, nie dając przy tym prawie żadnych objawów. Tymczasem jej wczesne wykrycie w znacznym stopniu poprawia rokowania pacjentów, zwiększając ich szanse na skuteczną terapię i pełny powrót do zdrowia. Osoby, którym zależy na tym, aby mieć długie i zdrowe życie, powinny wiedzieć jak wygląda profilaktyka raka jelita grubego, a także jakie mogą być jego pierwsze objawy i w którym momencie należy zgłosić się do lekarza lub wykonać badania profilaktyczne.

Czytaj dalej