Czy zagraża mi rak szyjki macicy? #BliżejDiagnostyki - webinar

Rak szyjki macicy to jeden z najpowszechniejszych nowotworów występujących u kobiet na świecie. Można go jednak wykryć bardzo wcześnie, wtedy staje się w pełni wyleczalny. Jego profilaktyka jest dostępna i stosunkowo prosta, ważne by kobiety regularnie wykonywały badania cytologiczne.

Rak szyjki macicy jest nowotworem, który występuje u kobiet stosunkowo często. Późne jego wykrycie skutkuje skomplikowanym i mniej skutecznym leczeniem. Istnieją jednak metody medyczne, które w dużym stopniu ograniczają ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy.

Eksperci DIAGNOSTYKI w drugim webinarze z cyklu #BliżejDiagnostyki „Czy zagraża mi rak szyjki macicy?”, który odbył się 26.01.2023 r na naszym Facebooku, poruszyli najważniejsze kwestie związane z zagadnieniem, takie jak

  • Wirus HPV,
  • Badanie cytologiczne,
  • Profilaktyka raka szyjki macicy,
  • Szczepienia przeciw wirusowi HPV,
  • Leczenie raka szyjki macicy,

oraz odpowiedzieli na najczęściej zadawane przez Państwa pytania. Zapis webinaru dostępny jest na naszym Facebooku oraz YouTube.

Dziękujemy za udział w webinarze i zachęcamy do śledzenia Facebooka DIAGNOSTYKI, gdzie będą zamieszczane informacje o kolejnych podobnych wydarzeniach !

Zachęcamy również do obejrzenia zapisu z poprzedniego webinaru (Rola diagnostyki w profilaktyce raka piersi ) na naszym YouTube

Polecane artykuły

Rak piersi - przyczyny, objawy, leczenie

Październik- Miesiąc Świadomości Raka Piersi, nazywany często różowym październikiem, to czas, w którym szczególną uwagę skupiamy na zdrowiu kobiet. Rolą tej corocznej, międzynarodowej kampanii profilaktycznej, odbywającej się pod znakiem różowej wstążki jest zwiększanie świadomości na temat raka piersi oraz sposobów profilaktyki i nowoczesnego leczenia.

Czytaj dalej

Profilaktyka raka szyjki macicy - które z badań powinnam wykonać?

Pytanie zawarte w tytule artykułu często pada z ust kobiet w stronę lekarza lub doradcy pacjenta. Wiele pań próbuje też znaleźć na nie odpowiedź wpisując je do wyszukiwarki lub przeglądając strony internetowe. Temu zjawisku trudno się dziwić – wraz ze zwiększaniem się liczby badań profilaktycznych dostępnych na rynku, coraz trudniej jest podejmować decyzję, które z nich wykonać najpierw.  Aby ułatwić pacjentkom podejmowanie skutecznych wyborów, dotyczących ochrony ich zdrowia,  chcielibyśmy przedstawić różnice pomiędzy poszczególnymi testami diagnostycznymi oraz wyjaśnić w jakich sytuacjach należy wybrać dany rodzaj badania i jak powinna wyglądać profilaktyka raka szyjki macicy, gdy ma się 20, 30, 40 czy też 60 lat.

Czytaj dalej

Cytologia LBC i diagnostyka HPV w profilaktyce raka szyjki macicy.

Rak szyjki macicy to jeden z nielicznych nowotworów, przed którym da się skutecznie bronić dzięki odpowiedniej profilaktyce. Liczbę zachorowań można byłoby znacznie zredukować, gdyby tylko wszystkie Polki zaszczepiły się przeciwko HPV i regularnie wykonywały zalecane badania profilaktyczne.

Czytaj dalej