Czy jestem w grupie ryzyka? Rola diagnostyki w profilaktyce raka piersi - weź udział w naszym webinarze

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy i jednocześnie jedna z najczęstszych przyczyn zgonu wśród kobiet. Rocznie w Polsce wykrywa się ponad 10 000 nowych przypadków tej choroby. Czy można podjąć konkretne działania profilaktyczne, żeby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi? Jakie są objawy i przyczyny jego powstawania? Czy nowotwór piersi może być dziedziczny?

Odpowiedzi na te pytania udzielimy w naszym bezpłatnym webinarze „Czy jestem w grupie ryzyka? Rola diagnostyki w profilaktyce raka piersi”. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada 2022 r. (czwartek) o godzinie 11:00 na naszym fanpage’u na Facebooku i wezmą w nich udział nasi eksperci:

 • Anna Piotrowska-Mietelska – ekspert z zakresu genetyki i diagnostyki molekularnej
 • dr n. med. Beata Skowron – specjalista laboratoryjnej diagnostyki medycznej
 • dr. n. med. Tomasz Anyszek – lekarz internista i specjalista diagnostyki laboratoryjnej

Podczas webinaru odpowiemy na pytania:

 • Jakie są przyczyny i objawy raka piersi?
 • Kto jest szczególnie narażony na jego wystąpienie?
 • Czy rak piersi jest dziedziczny?
 • Kto znajduje się w szczególnej grupie ryzyka?
 • W jaki sposób obniżyć ryzyko zachorowania?
 • Jaką rolę w wykrywaniu zmian nowotworowych pełnią badania genetyczne?

Ponadto, w trakcie spotkania uczestnicy będą mogli zadać gościom pytania na czacie. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu!

Polecane artykuły

Fruktozemia wrodzona - czym jest ? Badania genetyczne w diagnostyce fruktozemii

Fruktozemia, inaczej nietolerancja fruktozy, to wrodzona choroba metaboliczna. Polega ona na niedoborze lub całkowitym braku enzymu odpowiedzialnego za rozkład fruktozy, sacharozy i sorbitolu. W efekcie w organizmie chorego dziecka zaczynają gromadzić się toksyczne produkty pośrednie, stopniowo uszkadzające komórki wątroby i nerek. Czym dokładnie jest fruktozemia? W jaki sposób można ją odziedziczyć? Jak można ją zdiagnozować? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Czytaj dalej

Zespół Williamsa – wszystko, co powinieneś wiedzieć o tej chorobie

Zespół Williamsa jest rzadką chorobą genetyczną, spowodowaną utratą części materiału genetycznego w obrębie chromosomu 7. Na całym świecie zespół ten nazywany jest chorobą dzieci elfów z powodu charakterystycznego wyglądu osób cierpiących z jego powodu. Z tego artykułu dowiesz się, czym dokładnie jest zespół Williamsa, jak można go odziedziczyć i jak zdiagnozować.

Czytaj dalej

Rdzeniowy zanik mięśni- przyczyny i objawy. Badania przesiewowe w kierunku SMA

Rdzeniowy zanik mięśni (ang. spinal muscular atrophy, SMA) to choroba genetyczna, której objawy wynikają z postępującego osłabienia i stopniowego zaniku mięśni szkieletowych. U niektórych pacjentów objawy chorobowe są dostrzegalne zaraz po urodzeniu, u innych choroba rozwija się w wieku dorosłym. Jakie są przyczyny wystąpienia rdzeniowego zaniku mięśni? Jak zdiagnozować SMA? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Czytaj dalej
POLECANE BADANIA

  Rak piersi i/lub jajnika (BRCA1, BRCA2), panel badań genetycznych

  Zestaw badań wchodzących w skład pakietu umożliwia analizę 16 najczęściej występujących w polskiej populacji mutacji w genie BRCA1 (w tym analizę 5 mutacji zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia w Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych).

  475,00 zł