e-Pakiet badań dla kobiet dojrzałych z konsultacją
Zestaw badań w pakiecie dla KOBIET pozwala na uzyskanie „panoramicznego” obrazu stanu organizmu kobiety.
W przypadku istnienia patologii wyniki badań wskazują zaatakowany organ lub układ i identyfikują nasilenie procesu chorobowego. Dla kobiety dojrzałej dramatycznym problemem bywa fizjologiczny – a więc prawidłowy, okres menopauzy, wiążący się z szeregiem dolegliwości odbieranych przez kobietę bardzo subiektywnie i na ogół niegroźnych dla jej zdrowia, lecz istotnych dla samopoczucia. Dolegliwości te mogą jednakże maskować stany nieprawidłowe, zagrażające kobiecie w krótkiej i dłuższej skali czasu, a wiążące się nasilonymi zmianami hormonalnymi.
Badania w pakiecie obok morfologii i parametrów biochemicznych krwi koncentrują się na określeniu statusu hormonalnego kobiety i wiążących się z nim zmian w gospodarce mineralnej organizmu. Uwzględniono także zagrożenie chorobami nowotworowymi. Badania wykonywane są we krwi.
Analiza obrazu krwi (morfologii) pozwala na wstępne rozpoznanie anemii i deficytu żelaza oraz pozwala na ocenę krzepnięcia krwi. Ilość białych krwinek i proporcje pomiędzy ich typami, pozwalają wnioskować o istnieniu stanów zapalnych, zakażeń, chorób pasożytniczych, chorób autoimmunologicznych i nowotworowych. W diagnostyce zapalenia i zakażenia, analiza białych krwinek wsparta jest przez wyniki OB i stężenie białka C-reaktywnego (CRP). Stężenie glukozy jest decydującym kryterium rozpoznawania choroby cywilizacyjnej – cukrzycy.
Lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG) pozwala na oceną gospodarki lipidowej, zagrożenia miażdżycą, ocenę ryzyka chorób serca i naczyń, nadciśnienia itd. Stężenie kwasu moczowego informuje o przemianach białkowych organizmu. Testy wątrobowe (ALT, GGTP) w zestawieniu z lipidogramem i OB charakteryzują funkcje wątroby; stężenie mocznika i kreatyniny, łącznie ze stężeniem wapnia i magnezu są wskaźnikiem pracy nerek.
Stan tarczycy monitorowany jest przez pomiar stężenia TSH. Pomiary wapnia, powiązanego z wapniem magnezu i fosforu charakteryzują równowagę układu kostnego i są interpretowane w powiązaniu ze stężeniem osteokalcyny – wskaźnika przebudowy kości i poziomem witaminy D.
Stężenia markerów nowotworowych, łącznie z oceną stanu badanej stanowią dla lekarza przesłankę dla oceny zagrożenia chorobą nowotworową.
Pakiet zawiera usługę konsultacji wyników badań na czacie z wykwalifikowanym konsultantem (diagnostą laboratoryjnym lub lekarzem) świadczoną w serwisie konsultacje.diagnostyka.pl