e-Pakiet wysyłkowy Colotect - rak jelita grubego - badanie genetyczne

Badanie wysyłkowe
e-Pakiet wysyłkowy Colotect - rak jelita grubego - badanie genetyczne
617,00 zł
Dla zakupów do 1500zł możesz też całkowicie bezkosztowo odroczyć płatność na 30 dni z TWISTO.

Badanie genetyczne w kierunku raka jelita grubego

Test genetyczny COLOTECT™ jest nieinwazyjnym, przesiewowym badaniem na raka jelita grubego, który stanowi trzeci najczęściej występujący nowotwór w Polsce. Ryzyko zachorowania na raka jelita grubego wzrasta znacząco po ukończeniu 50. roku życia oraz w przypadku zachorowań wśród członków rodziny.

COLOTECT pozwala na badanie markerowych genów raka jelita grubego: SDC2, ADHFE1, PPP2R5C.
Podczas badania COLOTECT, przy użyciu reakcji qPCR, sprawdzany jest stan metylacji tych genów. Badanie umożliwia wykrycie zmian na wczesnym etapie rozwoju raka jelita grubego a także ocenić ryzyko rozwoju choroby. Wczesne wykrycie nieprawidłowości jest istotne dla profilaktyki raka jelita grubego i poprawy wskaźnika przeżycia.

 

Kto powinien wykonać badanie COLOTECT?

Badanie COLOTECT przeznaczone jest dla wszystkich osób chcących ocenić stan swojego zdrowia i ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. W szczególności dla pacjentów w wieku 50-65 lat oraz dla osób, w których rodzinie wystąpił przypadek raka jelita grubego.

 

Jak się pobiera materiał do badania?

Materiałem do badania jest próbka kału pobrana samodzielnie w domu przez pacjenta, zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu transportowego diagPack.

 

Ile czeka się na wyniki?

Czas oczekiwania na wynik badania genetycznego w kierunku raka jelita grubego to 10 dni roboczych liczone od dnia przyjęcia próbki w laboratorium.

POLECANE BADANIA
POLECANE ARTYKUŁY

    Nowy lek dla pacjentów z hipercholesterolemią rodzinną

    Hipercholesterolemia rodzinna to jedna z rzadkich chorób genetycznych, zagrażających życiu. U pacjentów, którzy odziedziczyli niekorzystny wariant genetyczny, dochodzi do znacznego podwyższenia poziomu cholesterolu, prowadzącego się do przyspieszonego rozwoju miażdżycy i jej powikłań. Najbardziej niebezpiecznym wariantem hipercholesterolemii rodzinnej jest jej postać homozygotyczna, która może objawiać się wysokim poziomem cholesterolu LDL już od pierwszych dni życia.

    Czytaj dalej