Geno Diag Dieta- geny nietolerancji pokarmowych

Geno Diag Dieta- geny nietolerancji pokarmowych
Kod produktu: 3888
Ogólnopolski czas oczekiwania na wynik 25 dni. Wybierz placówkę, by zobaczyć czas oczekiwania w Twojej placówce.

Geno Diag Dieta –  geny nietolerancji pokarmowych. Geny metabolizmu i otyłości (HLA -DQ2/DQ8/DRB4, LPH, CYP1A2, ALDH2, ADH1C, ADH1B, ACE_I/D) –  analiza genetyczna umożliwiająca opracowanie diety spersonalizowanej.

Więcej informacji

Konieczne uzupełnienie Zlecenia i Deklaracji Świadomej Zgody na badanie genetyczne.
Panel Geno Diag Dieta – geny nietolerancji pokarmowych oferuje oznaczenie polimorfizmów w wybranych genach odpowiedzialnych z przemiany metaboliczne. Pozwala to na ustalenie ryzyka genetycznie uwarunkowanych nietolerancji wybranych składników diety.  Badanie obejmuje oznaczenie polimorfizmów w genach odpowiedzialnych za:
HLA -DQ2/DQ8/DRB4 – genetycznie uwarunkowanie celiakii LPH – genetycznie uwarunkowaną aktywność laktazy CYP1A2 – metabolizm kofeiny ALDH2,ADH 1C, ADH1B – metabolizm alkoholu ACE_I/D – rozwój nadciśnienia tętniczego sodozależnego Wynik zaopatrywany jest w opisowy raport. Wyniki badania umożliwiają potwierdzenie lub wykluczenie choroby w procesie diagnostycznym. Pozwalają na ustalenie optymalnej diety w oparciu o zdolności organizmu do tolerowania i metabolizowania wybranych jej elementów. Test oparty jest na łańcuchowej reakcji polimerazy w czasie rzeczywistym (ang. Real-time PCR). Jako matrycy używa się genomowego DNA wyizolowanego z krwi pełnej pacjenta.

POLECANE BADANIA
POLECANE ARTYKUŁY

    Nowy lek dla pacjentów z hipercholesterolemią rodzinną

    Hipercholesterolemia rodzinna to jedna z rzadkich chorób genetycznych, zagrażających życiu. U pacjentów, którzy odziedziczyli niekorzystny wariant genetyczny, dochodzi do znacznego podwyższenia poziomu cholesterolu, prowadzącego się do przyspieszonego rozwoju miażdżycy i jej powikłań. Najbardziej niebezpiecznym wariantem hipercholesterolemii rodzinnej jest jej postać homozygotyczna, która może objawiać się wysokim poziomem cholesterolu LDL już od pierwszych dni życia.

    Czytaj dalej