Poliomawirus (JCV) DNA met. real time PCR, ilościowo

Poliomawirus (JCV) DNA  met. real time PCR, ilościowo
Kod produktu: 3192
Ogólnopolski czas oczekiwania na wynik 1-9 dni. Wybierz placówkę, by zobaczyć czas oczekiwania w Twojej placówce.

Poliomawirus (JCV) DNA met. real time PCR, ilościowo. Ilościowa ocena poliomawirusa (JCV), wirusa polioma JC we krwi.

Więcej informacji

Badanie wykrywające poliomawirus JCV (wirus polioma JC) we krwi jest istotne zwłaszcza w przypadku osób w stanie immunosupresji farmakologicznej lub związanej z AIDS i podejrzeniem encefalopatii. Poliomawirusy to grupa wirusów DNA, których rozprzestrzenienie w dorosłej populacji ludzkiej przekracza 80%. Znanych jest 5 poliomawirusów ludzkich. Ich nazwy tworzone są od inicjałów osób, od których zostały po raz pierwszy wyizolowane.  Poliomawirusy przenoszą się najczęściej drogą kropelkową lub przez dotyk (szczególnie w dużych skupiskach dzieci). Przeciwciała swoiste dla  poliomawirusów:  BK i  JC występują u 80% osób. Do zakażenia wirusem JC dochodzi na ogół w wieku kilkunastu lat.  Wirus JC występuje (analogicznie do wirusa BK) w tkankach układu moczowego, wiąże się z postępującą, wieloogniskową leukoencefalopatią, wiązany jest z patogenezą stwardnienia rozsianego i pewnymi nowotworami. Wykrywany był w nerkach, migdałkach, leukocytach i płucach. Uaktywnia się głównie u osób w stanie immunosupresji. Metoda Real Time–PCR pozwala na wykrywanie materiału genetycznego wirusa JC z wyjątkowo wysoką  czułością i swoistością diagnostyczą. Badanie  jest wykonywane w celu monitorowania odpowiedzi na leczenie antywirusowe głównie u osób w stanie immunosupresji lub chorych na AIDS. Badanie  pozwala na ilościowe określenie kopii wirusa i wyrażenie wyniku w liczbie kopii na ml.

POLECANE BADANIA

    Grzybicze infekcje intymne - badanie dla mężczyzn

    Grzyby z rodzaju Candida są najczęstszą przyczyną zakażeń grzybiczych układu moczowo-płciowego zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Grzybica prącia najczęściej wywoływana jest przez gatunek Candida albicans. Grzybiczne zakażenia układu moczowo-płciowego mogą być skutecznie leczone standardowymi…

    334,00 zł
    Badanie realizowane tylko w określonych punktach
    Wybierz punkt pobrań
POLECANE ARTYKUŁY

    Nowy lek dla pacjentów z hipercholesterolemią rodzinną

    Hipercholesterolemia rodzinna to jedna z rzadkich chorób genetycznych, zagrażających życiu. U pacjentów, którzy odziedziczyli niekorzystny wariant genetyczny, dochodzi do znacznego podwyższenia poziomu cholesterolu, prowadzącego się do przyspieszonego rozwoju miażdżycy i jej powikłań. Najbardziej niebezpiecznym wariantem hipercholesterolemii rodzinnej jest jej postać homozygotyczna, która może objawiać się wysokim poziomem cholesterolu LDL już od pierwszych dni życia.

    Czytaj dalej